Dietto Nedir?

Dietto Türk Gıda Kodeksi Kilo Verme Amaçlı Enerjisi Kısıtlanmış Gıdalar Tebliği’ne (Tebliğ No: 2014/3) göre üreltilmi, herhangi bir ilaç etken veya hammaddesi içermeyen günlük vitamin ve mineral ihtiyaçlarınızı içeriğinde barındıran, (oranlar tebliğ tarafından belirlenmiştir) altı değişik lezzette, kalorisi kısıtlanmı, yüksek lif oranı (%11) barındıran shake içecektir.

Dietto Nasıl Kullanılır?

Dietto başlangıç ve devam ürünlerinden oluşan 16 günlük veya 30 günlük kürlerdir. 16 günlük kür 2 gün başlangıç ve 14 gün devam ürünlerinden oluşmaktadır. 30 günlük kür ise 2 gün başlangıç ve 28 günlük devam ürünü içermektedir.
Başlangıç Evresi (2 Gün)dietto başlangıç

Dietto başlangıç ürünü 2 gün kullanım için olup günde 3 saat arayla 5 kere 200 ml yarım yağlı veya yağsız (light) süt veya yoğurt ile karıştırılarak tüketilir. Her bir başlangıç öğünü süt veya yoğurtla karıştırıldığında toplam 226 kcal ihtiva etmektedir. Başlangıç evresinde tükettiğiniz 5 öğünde toplam 1130 kcal ile günlük gıdanızı eksiksiz ve düşük kalorili olarak almış olursunuz.
("Türk Gıda Kodeksi Enerjisi Kısıtlanmış Gıdalar Tebliği'nin", "Günlük Diyetin Yerini Alan Gıdalar" maddesine uygun olarak üretilmiştir.)

Devam Evresi (14 veya 28 gün)dietto başlangıç

Devam evresi 2 günlük başlangıç ürünü kullanımı sonrasında kullanılmaya başlanılan, günlük sabah kahvaltınızdan sonra 5'er saat arayla 2 ayrı öğün olarak tüketilen ürünlerden oluşmaktadır. Her öğün 300 ml yarım yağlı veya yağsız (light) süt veya yoğurt ile tüketilir. Her öğünün toplam kalorisi 204 kcal olup bu düşük kalori oranıyla öğünlerinizde almanız gereken tüm besinleri almış olursunuz.
("Türk Gıda Kodeksi Enerjisi Kısıtlanmış Gıdalar Tebliği'nin", "Günlük Diyetin Yerini Alan Gıdalar" maddesine uygun olarak üretilmiştir.)
Ara Öğünlerdietto başlangıç

Hem başlangıç hem de devam evrelerinde öğünlerinizin arasında açlık hissettiğiniz takdirde tüm yeşil sebzeleri makul miktarda, tuz ve yağ eklemeden tüketebilirsiniz. Aynı zamanda hem başlangıç hem de devam evrelerinde kalori ihtiva etmeyen tüm soğuk içecekleri (su, soda, light kola vb.) ve şeker ilave etmeden (tatlandırıcı kullanılabilir) tüm sıcak içecekleri (çay, kahve, türk kahvesi vb.) "sınırsız olarak" tüketebilirsiniz.

ideal kilo hesaplama
ideal bel çevresi
beden kitle indeksi
beden kitle indeksi